Stretnutie generálnej rady a vyšších predstavených

     V dňoch 2.-9. augusta sa v priestoroch kňazského seminára v Prešove konalo stretnutie rozšírenej rady za účasti celého generálneho vedenia z Ríma, sestier z Argentíny, Brazílie, USA, Chorvátska, Rumunska, Slovenska, Poľska, Ukrajiny ako aj sestier, ktoré sú aktívne v Interkulturálnej a Synodálnej komisii nášho Rádu.

     Počas týchto dní mali sestry možnosť zamyslieť sa nad navrhnutou témou, čo sa týka nášho života vo svetle mnohých zmien, pretože žijeme v dobe, kedy rôzne vonkajšie okolnosti ovplyvňujú naše životy a životy našich komunít. Sestry sa zamýšľali nad tým, ako byť predstavenou v komplexe týchto zmien, nazreli do života našich zakladateľov, hľadali odpovede na otázky o zmene štruktúr a spoločnom riešení mnohých iných záležitostí.

     Interkulturálna komisia sa venovala úvahám a aktivitám zameraným na vzájomné porozumenie pri rozdieloch medzi generáciami v našich komunitách a Synodálna komisia navrhla hľadať spôsoby ako sa formovať sestry k synodálnemu spôsobu života v reholi ako celku.  Vzácnym momentom plným rôznorodosti a pritom vzájomnej jednoty bolo vždy slávenie sv. Liturgie, ktorej časti boli spievané vždy v rôznych jazykoch. Bol to čas plný radosti, zdieľania  a spoznávania rozmanitosti kultúr v komunitách sestier baziliánok celého sveta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *